• sinu kindel toruexpert sanitaartehnilised tööd

Külmunud torude sulatamine

Külmunud torude sulatamine on teenus, mis aitab Teid külmunud torude puhul, tuginedes pikaajalisele kogemusele oleme võimelised pakkuma antud probleemidele lahendusi, kasutades spetsiaalseid seadmeid.

Kuidas ennetada torude külmumist? 

Külmumise ennetamiseks tuleb veetorud paigaldada  allapoole maapinna külmumise piiri ehk 1,5–2.0 meetrit maapinnast. Kui seda ei ole võimalik teostada tuleks kasutada lisasoojustust – paigaldada küttekaabel või vastav isolatsioon. Oluline on veetoru majasisendi koht, see tuleb samuti teha külmumise piiri sügavusele ja kindlasti isoleerida toru betoonist. Tihti selles just eksitakse ja toru külmub nimelt selles kohas. Pinnapealsed torustikud kütmata ruumides tuleb isoleerida kasutades õigeid töövõtteid ning materjale.

Külmunud torude sulatamine.

Plasttoru saab sulatada aurugeneraatori, kütteallika või sooja veega, kindlasti mitte lahtise tulega. Alati on soovitav kutsuda appi toruexpert. Metalltoru või kraani on võimalik lahti sulatada madalpinge vooluallikaga (kuni 42 V), seda peaks siiski tegema spetsialist. Metalltoru võib sulatada ka kütteelemendiga, näiteks soojapuhuriga.

Iseseisval sulatamisel jälgi tule-ohutust. 

Toru külmudes suureneb jäätunud vee maht ning see on ohtlik just metalltorude puhul, mis võivad lõhkeda. Plastik annab vee paisumisele järele, kuid korduv jäätumine võib sedagi kahjustada.